środa, 16 grudnia 2020

Gdzie znaleźć konto bankowe za 0 zł - bez opłat miesięcznych?

Czy darmowe konto bankowe to takie, które nie posiada opłat miesięcznych? Okazuje się, że nie koniecznie. Takie konto musi nam gwarantować również brak opłat za wysyłanie przelewów, użycie karty debetowej czy wypłatę gotówki z bankomatów. Niestety takie w pełni darmowe konta bankowe co raz trudniej znaleźć w obecnych czasach.Szukając konta osobistego, musimy zwracać uwagę nie tylko na ewentualną opłatę miesięczną pobieraną przez bank. Powinniśmy również zweryfikować, czy bank nie będzie pobierał od nas również wielu innych opłat za operacje, które często wykonujemy posiadając rachunek bankowy. Mamy tutaj na myśli oczywiście takie opłaty jak: przelewy internetowe, wypłatę gotówki z bankomatów czy opłatę miesięczną za kartę debetową. Mimo tego że konto może nie posiadać opłaty miesięcznej za prowadzenie, może ono charakteryzować się innymi opłatami.

Jak uniknąć opłaty za kartę debetową?

Jedną z częstszych opłat jest opłata za kartę debetową dołączoną do konta. Okazuje się jednak, że tej opłaty można bardzo często uniknąć. Wystarczy, że miesięcznie dokonamy transakcje bezgotówkowe za pomocą karty, na określoną kwotę. Najczęściej nie chodzi tu o jakieś wysokie transakcje, najczęściej dotyczy to transakcji od 300 do 500 zł miesięcznie. Oczywiście nie wszystkie banki dają możliwość uniknięcia tej opłaty w taki sposób, więc warto to sprawdzić zanim zdecydujemy się na założenie konta. To samo może dotyczyć prowizji pobierane od wypłaty gotówki z bankomatu. Jednak w tym przypadku, wypłacając pieniądze z bankomatu własnego danego banku, powinniśmy takich opłat uniknąć.

Jak uniknąć opłaty za prowadzenie konta?

Może zdarzyć się również sytuacja zupełnie odwrotna, a więc bank zaproponuje nam wszystkie dodatkowe operacje bez żadnych kosztów, ale w zamian zażyczy sobie opłatę miesięczną za prowadzenie takiego rachunku. Czy można takiej opłaty uniknąć? Owszem, w niektórych sytuacjach bank może postawić nam warunek który będziemy musieli spełnić, aby założyć darmowe konto bankowe przez internet i bez opłat miesięcznych. Tutaj konieczne będzie zapewnienie określonych wpływów które będą musiały się pojawić co miesiąc na naszym rachunku bankowym. Jeśli konto służy nam jako rachunek do otrzymywania wynagrodzenia, to tutaj jakby odgórnie ten warunek będzie spełniony ponieważ co miesiąc nasze konto będzie zasilane nie małym przelewem gotówki.

Poza opłatami za prowadzenie czy kartę debetową, warto również sprawdzić czy bank nie każe sobie płacić również innych opłat. Szczególnie dotyczy to przelewów internetowych, które często będziemy wykonywać, w przypadku jeśli posiadamy konto bankowe z dostępem online. Warto sprawdzić zarówno czy przelewy internetowe są za 0 zł, oraz czy bank nie pobiera opłaty za wysyłanie przelewów weryfikacyjnych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza