wtorek, 3 grudnia 2019

Karta kredytowa bez dodatkowych opłat

Wbrew różnym opiniom, karty kredytowe posiadają szereg udogodnień. Przy przemyślanym korzystaniu z karty kredytowej, nie musimy ponosić żadnych dodatkowych opłat miesięcznych za jej użytkowanie. W pierwszej kolejności należy jednak wybrać odpowiedni bank oraz ofertę, w ramach której taką kartę otrzymamy.

Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, decydując się na założenie karty kredytowej? Podstawowa rzecz to koszty miesięczne utrzymania karty. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy nieliczne oferty w przypadku których opłata miesięczna nie występuje. Jednak to, że karta kredytowa nie posiadała opłat na początku nawiązania umowy, nie oznacza wcale, że bank nie wprowadzi takiej opłaty za rok czy dwa lata. Należy więc monitorować na bieżąco wszelkie informacje wysyłane przez bank, informujące o zmianach w harmonogramie opłat.Ponadto warto również zwrócić uwagę na karty kredytowej, w przypadku których sami możemy zadbać o to, by korzystanie z nich było pozbawione opłat. Mamy tutaj na myśli karty kredytowe z warunkowym darmowym prowadzeniem. Co to oznacza? Otóż korzystanie z karty może być całkowicie pozbawione opłat miesięcznych, jeśli w każdym miesiącu spełnimy określony warunek banku. W przypadku karty kredytowych mówi on najczęściej o tym, by wykonać określoną transakcję każdego miesiąca za pomocą karty kredytowej. Może to być transakcja za 500 zł, a może być za 1000 zł miesięcznie - to już zależne jest od banku, z oferty którego zdecydowaliśmy się skorzystać. Czy stracimy na takich operacjach? Nie, pod warunkiem że będziemy wykonywać je z głową. Wystarczy każdego miesiąca dokonać określonych transakcji, a następnie w okresie bez odsetkowym zwrócić całą pożyczoną kwotę. W tym celu należy wykonać przelew na numer bankowy naszej karty kredytowej. 

Ile wynosi okres bez odsetkowy w ramach któego będziemy mogli bezpiecznie zwrócić pieniądze, bez ponoszenia dodatkowych kosztów? W każdym banku może on być inny, jednak najczęściej nie jest on mniejszy jak 52 dni i nie dłuższy jak 58 dni (w niektórych wyjątkach wynosi 60 dni). Jeśli zdążymy zwrócić do banku całą kwotę, którą wcześniej wydaliśmy za pomocą karty kredytowej, bank nie naliczy nam dodatkowych opłat. 

Czy to jedyne rzeczy na które warto zwrócić uwagę decydując się na kartę kredytową? Warto oczywiście również zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania, choć ono raczej będzie bardzo podobne u większości banków i najczęściej wynosi 10%. Ponadto można sprawdzić czy bank nie udostępnia dodatkowych programów bonusowych, rabatów z których będziemy mogli skorzystać, korzystając aktywnie z karty kredytowej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza