poniedziałek, 23 września 2019

mBiznes - darmowe konto bankowe dla firm?

Decydując się na założenie firmy, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Nie da się ukryć, że założenie własnej działalności wiąże się z wieloma kosztami które trzeba ponieść. I nie mamy tutaj na myśli tylko tych jednorazowych, ale również te które trzeba płacić każdego miesiąca.

Ta największe koszty leżą oczywiście po stronie ZUS'u, ponieważ to właśnie do tej instytucji trzeba wpłacać najwięcej pieniędzy, jeśli zdecydujemy się na założenie firmy. To jednak nie wszystko, ponieważ jeśli nasza firma zacznie przynosić dochody, czeka nas również opłacanie podatków. Ponadto każdego miesiąca trzeba opłacać księgową, telefon, internet czy konto bankowe.

Tak ważne w przypadku firm jest więc odpowiednie zarządzanie finansami. Nie za wszystko trzeba płacić, a niektóre koszty można zoptymalizować. Taką możliwość mamy właśnie w przypadku firmowych kont bankowych. Jeśli zależy nam na tym, by konto było tanie w utrzymaniu, powinniśmy poszukać sobie oferty, która spełni nasze oczekiwania. Jedną z korzystnych ofert posiada mBank, oferując nowym klientom prowadzących własną działalność gospodarczą - mBiznes konto firmowe na start.

To jedno z najtańszych w prowadzeniu kont firmowych, jakie może zaoferować nam bank. Przez 12 miesięcy od momentu jego założenia, konto pozbawione jest opłat miesięcznych za prowadzenie. Nie będziemy musieli również płacić prowizji na przelewy wykonane do ZUS i US oraz dodatkowo otrzymamy 5 darmowych przelewów internetowych w miesiącu. Ponadto będziemy mogli skorzystać z bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatów (powyżej 100 zł w bankomatach Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A), bezpłatną kartę do konta (pod warunkiem dokonywania transakcji bezgotówkowych min. 200 zł / m-c).

Na takie bezpłatne opcje w ramach konta firmowego będziemy mogli liczyć przez pierwsze 12 miesięcy. Po tym czasie konto zostanie przemianowane w mBiznes konto Komfort, z opłatą miesięczną 25 zł. Możemy jednak sami zdecydować, na jakie konto przekształcimy nasz dotychczasowy rachunek firmowy. Możemy je przykładowo zamienić na mBiznes konto Standard, które również będzie kontem w większości bezpłatnym w prowadzeniu, pod warunkiem że będziemy z niego wykonywać przelewy do ZUS oraz zadbamy o określoną liczbę transakcji bezgotówkowych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza