poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Konsolidacja ratunkiem przed zadłużeniem?

Niektórym zaciąganie kredytów przychodzi łatwo, innym w całkiem szybki i prosty sposób. Wszystko zależne jest w głównej mierze od posiadanej przez nas zdolności kredytowej. Im jest ona większa, tym mamy większe szanse na otrzymanie kredytu w banku.

Niektóre osoby jednak, zbyt frywolnie podchodzą do zaciągania kredytów. Biorą jeden kredyt, potem drugi a gdy już orientują się że mają problem z terminową spłatą rat, zaciągają kolejny kredyt by pospłacać bieżące zobowiązania. Ta droga jednak nie prowadzi do niczego dobrego. No chyba że uda nam się w ten sposób nad tym zapanować a jednocześnie zoptymalizujemy bieżące wydatki do tego stopnia, że poradzimy sobie ze spłatą wszystkich rat kredytowych.

Znacznie lepszym narzędziem chroniącym przed zadłużeniem i tzw. pętlą kredytową jest konsolidacja kredytowa. Polega ona na połączeniu wszystkich posiadanych kredytów w jedną całość. Bank spłaca wszystkie nasze zobowiązania w innych bankach w postaci kredytów gotówkowych czy zadłużeń na kartach kredytowych a w zamian udziela nam jednego kredytu konsolidacyjnego. Od tej pory jesteśmy związani umową z jednym bankiem i spłacać będziemy już tylko jedną ratę kredytową a nie kilka. Ta łączna rata również może być mniejsza niż łączna kwota rat spłacanych do tej pory, dzięki temu że bank wydłuży nam łączny okres spłaty takiego kredytu. Dzięki temu możemy dopasować wysokość takiej raty do naszych możliwości finansowych. Od tej pory nie musimy już spłacać rat, które przekraczałyby nasz budżet.

W jakim banku uzyskamy kredyt konsolidacyjny? Większość banków udostępnia takie rozwiązania finansowe, choć oczywiście oferta ofercie w każdym z banków nie będzie równa. Warto więc przeanalizować choć kilka takich ofert i wybrać taką, która okaże się najbardziej korzystna i proporcjonalna do naszej obecnej sytuacji finansowej. Jeżeli nie chcemy decyzji podejmować samodzielnie, możemy skorzystać z pomocy specjalisty w postaci doradcy kredytowego. To osoba, która najczęściej współpracuje z wieloma bankami, dzięki czemu jest w stanie dopasować dla nas najbardziej korzystną ofertę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz