piątek, 4 stycznia 2019

Wypłaty z bankomatów za darmo?

Czy możliwe jest założenie konta osobistego, w ramach którego wszystkie wypłaty z bankomatów będą za darmo? Takie pytania często pojawiają się w wiadomościach do redakcji i chętnie sprostamy zadaniu i postaramy się dzisiaj szerzej przyjrzeć temu zagadnieniu.

Poznaliście już darmowe konta bankowe, dowiedzieliście się również w ramach jakich kont osobistych możemy wykonywać bezpłatne przelewy internetowe. Dzisiaj skupimy się bezpłatnych wypłatach z bankomatów. 


Gdzie wykonać bezpłatne wypłaty z bankomatów?

Wszystko zależy tak na prawdę od konta osobistego które posiadamy. W nieco lepszej sytuacji jesteśmy, jeśli go nie posiadamy a przymierzamy się do jego założenia. Możemy również w każdej chwili zmienić konto osobiste na inne, jeśli to obecne nie sprosta naszych oczekiwań.

Szukając odpowiedniego konta osobistego, warto oczywiście zwrócić uwagę na wiele innych rzeczy a nie tylko na fakt możliwości wykonywania darmowych wypłat z bankomatu. Warto sprawdzić w pierwszej kolejności, czy konto które zamierzamy otworzyć posiada niskie opłaty związane z prowadzeniem rachunku. W szczególności sprawdzamy:

- czy jest opłata miesięczna za prowadzenie konta osobistego
- czy jest opłata za korzystanie z karty płatniczej/debetowej
- czy są opłaty za wysyłanie przelewów internetowych
- czy są opłaty za wykonywanie wypłat gotówki z bankomatu

To takie najważniejsze kwestie które powinniśmy zweryfikować w pierwszej kolejności. Oczywiście nie każda z nich musi być całkowicie bezpłatna. Na pewno warto znaleźć konto które będzie pozbawione opłat miesięcznych za prowadzenie rachunku.  Jeśli bank w ramach naszego konta, umożliwia bezpłatne dokonywanie wypłat z bankomatu, sprawdźmy czy ta opcja dotyczy wyłącznie bankomatów naszego banku, czy dotyczy to wszystkich bankomatów na terenie Polski (w tym również innych banków). Może zdarzyć się tak, że bank będzie umożliwiał dokonywanie bezpłatnych wypłat z bankomatów tylko z bankomatów należących do sieci banków a za wszystkie inne będziemy płacić prowizję. To niezbyt wygodne rozwiązanie, tym bardziej jeśli mieszkamy w większym mieście i będziemy musieli udać się w poszukiwaniu wybranego bankomatu. Już lepiej ponieść dodatkową opłatę miesięczną np. za kartę niż posiadać takie ograniczenie. Zdecydowanie warto na to zwrócić uwagę zakładając konto bankowe.

Foto: PKO Bank Polski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz