czwartek, 16 maja 2019

Konsolidacja zadłużeń - jak to zrobić z głową?

Mieliście kiedyś problem z terminową spłatą rat kredytu lub pożyczki? Przypuszczam że takich osób jest całkiem sporo, a co więcej sam kiedyś do takich należałem. Wiedziałem że bank nie naliczy mi zbyt dużej opłaty jeśli spóźnię się 2, 3 dni czy nawet tydzień ze spłatą raty kredytu. Gorzej jednak jeśli takich kredytów mamy kilka i po prostu już nie wyrabiamy ze spłatą naszych zobowiązań.



Jeśli mamy jeden czy dwa zaciągnięte kredyty to nie ma tragedii. Prędzej czy później je spłacimy, ale pod żadnych warunkiem nie powinniśmy zaciągać kolejnego pod spłatę tych już zaciągniętych. Pomyślmy sobie że są osoby w znacznie gorszej sytuacji niż my. Mają kilka kredytów a do tego jeszcze nabrali pożyczek pozabankowych i chwilówek. My również możemy znaleźć się w takiej sytuacji, jeśli przedobrzymy z kredytami a każdy kolejny będzie tylko pogarszał naszą sytuację.

Jak skonsolidować nasze zadłużenia?

Jeżeli z jakiegoś powodu znaleźliśmy się w sytuacji że mamy na koncie kilka kredytów w postaci np. kredytu gotówkowego, samochodowego czy zadłużenia na karcie kredytowej. Żeby tego jeszcze było mało, mamy do kompletu chwilówek czy innych pożyczek pozabankowych na koncie. Nic więc dziwnego że nie dajemy sobie rady ze spłatą wszystkich tych zobowiązań jednocześnie. Czy jest szansa by coś z tym zrobić, zmniejszyć ich ilość bądź wysokość miesięcznej spłaty? Owszem, najlepszym rozwiązaniem w tak trudnej sytuacji finansowej może okazać się konsolidacja zadłużeń.

Czy kredyt konsolidacyjny może zostać zaciągnięty wyłącznie na kredyty bankowe? Nie koniecznie, wszystko zależne jest od konkretnej oferty banku. Większość z nich poza standardową konsolidacją produktów bankowych jak kredyt gotówkowy, zadłużenie na karcie czy limit w koncie, umożliwia również uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Ta dodatkowa gotówka może własnie zostać przeznaczona na spłatę dowolnych  zobowiązań a więc zarówno chwilówek czy pożyczek z parabanków, ale również rachunków telefonicznych, za energię elektryczną czy internet. Warto więc dokładnie przyjrzeć się bankowym ofertom konsolidacyjnym i upewnić się co dokładnie umożliwiają. Tak aby oferta kredytu konsolidacyjnego sprostała naszym oczekiwaniom i była dopasowana do naszych potrzeb.

Co zyskujemy na takiej konsolidacji zadłużenia? Bank spłaci wszystkie nasze zobowiązania które posiadamy i które chcemy skonsolidować. Od tego momentu będziemy spłacali tylko jeden kredyt, w jednym banku i tylko jedną ratą miesięczną. Do tego rata ta, będzie niższa niż suma wszystkich spłacanych przez nas do tej pory zobowiązań. Zwiększy się za to długość spłaty kredytu.

2 komentarze:

  1. Mnie to akurat też interesuje nawet dodatkowo temat kredytów hipotecznych. Czy jest możliwa w ogóle ich konsolidacja. Wejdź sobie na stronę http://kredytyhipoteczne24.com.pl/ po wszystkie szczegóły. Liczę na to, że w łatwy sposób znajdziecie sobie szczegółowe informacje. Myślę, że będziecie zadowoleni z tych wszystkich rzeczy, których się dowiecie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio czytałam, że dostępna jest nawet konsolidacja chwilówek Kielce więc zawsze jest jakaś pomoc nawet jeśli nie pożyczamy pieniędzy z banku

    OdpowiedzUsuń