środa, 10 stycznia 2018

Inwestowanie w mieszkanie pod wynajem

Lokowanie oszczędności na lokatę to może i dobry pomysł, ale niestety jeśli nastawiamy się na duży zysk, to niestety możemy się mocno rozczarować. Banki niestety nie rozpieszczają obecnie wysokością oprocentowania lokat i maksymalnie mogą zaproponować 2 czy maksymalnie 3% w skali roku. Gdzie więc możemy liczyć na lepszy zysk, jeśli planujemy zainwestować nasze pieniądze? Może to być mieszkanie w bloku pod wynajem.Oczywiście żeby kupić takie mieszkanie, najpierw potrzebna jest nam określona suma pieniędzy. Nie kupimy mieszkania, mają uzbierane 10 czy nawet 20 tysięcy złotych, bo jak wiadomo mieszkania w większych miastach, bo tylko tam taka inwestycja w mieszkanie pod wynajem ma jakiś sens, zaczynają się od 140-150 000 zł. Jeśli udało nam się uzbierać taką kwotę to fajnie, możemy kupić mieszkanie za gotówkę i praktycznie od razu je wynajmować, czerpiąc z tego co miesięczny zysk który będzie zasilał nasz portfel czy konto w banku. Jeśli jednak nie posiadamy takiej kwoty, to nic straconego.

Mieszkanie pod wynajem równie dobrze możemy kupić na kredyt, pod warunkiem jednak że zdążyliśmy uzbierać przynajmniej na wkład własny wynoszący obecnie 15%. Jeśli posiadamy taką sumę pieniędzy, możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny pod zakup mieszkania. Oczywiście w takiej sytuacji, dużo na takim interesie nie zarobimy, ale jeśli dobrze nam pójdzie to pieniądze z czynszu będą mogły pokryć ratę miesięczną kredytu.

Mieszkanie do remontu czy na gotowo - moim zdaniem zdecydowanie lepiej rozglądać się za mieszkaniami tańszymi, które wymagają remontu. Takie mieszkanie będziemy mogli wyremontować po swojemu, własnym kosztem i siłami. Po remoncie mieszkanie będzie czyste, świeże i pachnące nowością a więc łatwiej będzie nam je wynająć a do tego będziemy mogli określić większą wysokość czynszu i więcej na tym zarobić.

Ile można zarobić na wynajmie jednego mieszkania? Wszystko uzależnione jest od konkretnej lokalizacji i metrażu mieszkania. Kupując kawalerkę w większej miejscowości pokroju Gdańska czy Poznania będziemy mogli za nie wołać od 1000 do nawet 2000 zł na miesiąc. To sporo, jednak by osiągnąć taki zysk, najpierw będziemy musieli znaleźć takie mieszkanie w dobrej cenie a następnie odpowiednio je wyremontować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz